Oznacza to, że dalej będzie tam m.in. Fasada GRAFIT, Fasada EXPERT czy HYDROPIAN. A jednak produkty te nie są takie jak inne.
Opracowali je fachowcy z Fabryki, analizując sygnały od klientów i odnosząc się do ich stałych oczekiwań zwiększania jakości. Dziś klient – projektant, inwestor i wykonawca – oczekuje nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska, efektywnego i możliwie łatwego w aplikacji ocieplenia. To o wiele więcej niż po prostu „dobry styropian”. W Jaśle od 1 czerwca 2020 właśnie uruchomiono produkcję takich wyrobów. Najważniejsze są innowacje, które pomogą naszym klientom lepiej pracować i mieszkać.
Z taśmy produkcyjnej od dziś schodzą innowacyjne w skali kraju płyty styropianowe o polepszonych właściwościach użytkowych w zakresie:
Wdrożenie innowacyjnej technologii pozwala zaoferować pierwszy na polskim rynku produkt spełniający wymogi norm ETAG 004, EN 12090, EN 13163. Ponadto nowa technologia umożliwiła zaoferowanie innowacyjne w skali europejskiej płyt styropianowych o zwiększonej powierzchni klejącej. To ułatwi proces aplikacji. Pozwala też na zmniejszenie zużycia kleju na budowie lub przy użyciu tej samej ilości kleju na uzyskanie warstwy klejącej o większej przyczepności na ścinanie. To ważne szczególnie przy klejeniu płyt grafitowych, których aplikacja wymaga szczególnej staranności. Mówiąc krótko – z taśmy produkcyjnej właśnie schodzą wyroby pozwalające pracować lepiej, oszczędniej, bezpieczniej. Dla użytkowników ocieplonych tymi produktami obiektów oznacza to większe poczucie bezpieczeństwa przy korzystaniu z budynku.
Więcej innowacji
Innowacje technologiczne to nie tylko lepszy produkt. To również oszczędności energetyczne, ważne dla środowiska. Fabryka już dziś odzyskuje więcej odpadów. Docelowo fabryka w Jaśle będzie odbierać odpady styropianowe od swoich klientów. Nowa technologia pozwala też na efektywny odzysk energii odpadowej. Zyska na tym jasielskie środowisko naturalne. W fabryce do produkcji wykorzystuje się wodę deszczową, co pozwala na znaczące oszczędności w tym zakresie. Zakład nie jest obciążeniem dla środowiska w tym zakresie. W obliczu suszy jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.