Wielokryterialna certyfikacja BREEAM, a systemy HVAC-R

Certyfikacja BREEAM tudzież LEED w bieżących latach odgrywa coraz większą rolę w budownictwie w całej Polsce. Wielokryterialne systemy oceny budynków oceniają wpływ budownictwa na środowisko naturalne, jednocześnie zapewniając komfort pracownikom i pobliskim mieszkańcom.

System BREEAM podczas procesu certyfikacji ocenia budynek aż w 10 kategoriach, które dodatkowo dzielą się na wiele podkategorii. Branża sanitarna i instalacje ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz chłodnictwa kryjące się pod skrótem HVAC-R znacząco wpływają na wysokość oceny tychże certyfikatów. Instalacje są nieodłączną częścią każdego nowobudowanego budynku i pośrednio lub bezpośrednio rzutują na uzyskanie punktów w zdecydowanej większości kategorii.

DAIKIN a BREEAM i LEED

Rozwiązania dostarczane przez firmę DAIKIN mają pośredni lub bezpośredni wpływ aż na 7 z 10 kategorii. W zależności od zastosowanych rozwiązań w ramach certyfikacji BREEAM asesorzy mogą przyznać od 29 do 50 punktów. Dobór odpowiedniego producenta w każdej branży ma dużą wagę. Zapoznaj się z artykułem poniżej oraz Leafletem BREEAM, który pokażę jak DAIKIN wspiera swoich klientów w osiągnięciu odpowiedniej oceny. W Polsce zatrudniamy ponad 140 specjalistów w branży HVAC-R odpowiedzialnych za wsparcie w stworzeniu koncepcji, realizacji projektu, wykonawstwa oraz obsługi sprzedażowej i posprzedażowej. Jednocześnie szkoli pracowników z procesów certyfikacji BREEAM, aby zrozumieli jej ideę i mogli dostosować swoją wiedzę techniczną i produktową, aby każdy inwestor otrzymał ocenę w certyfikacji, której oczekuje. Daikin jest międzynarodową organizacją, która postawiła na rozwój fabryk na całym świecie!

W Europie możemy się pochwalić fabrykami w Niemczech, Włoszech, Belgii, Czechach i Turcji, a aktualnie w Polsce stawiamy nową największą w Europie fabrykę pomp ciepła. Mogłoby się wydawać, że rolą Daikin jest tylko i wyłączenia dostarczenie urządzeń, które zapewnią komfort termiczny w pomieszczeniach. Rola ta jest jednak szersza. Wentylacja rozbudowana o wysokowydajne filtry pozwala zapewnić zdrowe świeże powietrze wszystkim użytkownikom budynków, ale również ograniczyć wpływ drobnoustrojów w środowisku naturalnym. Na komfort każdego z Nas może wpłynąć również hałas. Daikin w swoim portfolio ma grupę najcichszych jednostek klimatyzacyjnych, dbając o użytkowników budynków. Najbliższe otoczenie również jest istotne z punktu widzenia akustyki. Systemy VRV, agregaty wody lodowej, centrale wentylacyjne posiadają kilka stopni głośności lub systemy ograniczenia akustyki urządzeń, które pozwolą obniżyć hałas do minimum. Każda fabryka w jak największej mierze pozyskuje materiały z recyklingu. Agregaty VRV, które wyjeżdżają z Ostendu są załadowane fabrycznie czynnikiem odzyskanym z rozebranych instalacji w ramach programu LOOP BY DAIKIN. Podejście Daikin’a idealnie wpisuje się w w kategorię MATERIALS i jest dobrą składową wielu czynników, która wpływa na uzyskanie maksymalnej liczby punktów. W ramach swojej polityki Daikin ma na celu stopniowe obniżanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W związku z tym kładziemy nacisk na wprowadzanie nowych niskoemisyjnych czynników chłodniczych w nowych wysokoefektywnych rozwiązaniach. Zwiększenie efektywności urządzeń powoduje obniżenie emisji CO2, a Daikin proponuje jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań na rynku. Efektywność rozwiązań Daikin można zwiększyć rozszerzając systemy o sterowanie centralne. Chmura Cloud do VRV, Dos do agregatów wody lodowej czy ITM, który gwarantuje integracje niemalże wszystkich urządzeń Daikin. Wszystkie zapewniają centralne sterowanie, dostosowywanie pracy urządzeń do faktycznych potrzeb i warunków zewnętrznych oraz monitoring zużycia energii. Wszystkie te i inne elementy pomogą uzyskać maksymalną liczbę punktów w kategorii ENERGY

Sztandarowe produkty VRV oraz Sky Air idealnie wpisują się w punkty kategorii Waste.

Elastyczne systemy, pozwalają na wiele mozliwości konfiguracji. Cechują się również technologią VRT [link], która zapewnia najwyższą możliwą efektywność w każdych warunkach atmosferycznych. Ta zaawansowana technologia dostarczana jest na budowę w opakowaniach, które możemy łatwo ponownie wykorzystać lub zrecyklingować.