Jaki rodzaj pracy najbardziej interesuje absolwenta uczelni technicznych?

Od tego, jaki rodzaj pracy chcielibyśmy wykonywać, zależy nasza przyszłość.

Oczywiście można się przebranżowić, lecz jeżeli znajdziemy już pracę, która nam odpowiada, to nie chcemy jej zmieniać. Przy takim wyborze, studentów uczelni technicznych czeka twardy orzech do zgryzienia.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka ścieżek związanych z branżą klimatyzacyjną, wentylacyjną, chłodniczą oraz grzewczą, jakie może wybrać student.

Montaż

Jest to rodzaj pracy, który polega na instalowaniu specjalistycznego urządzenia lub grupy urządzeń, w taki sposób, aby działały one w sposób prawidłowy zgodnie z ich przeznaczeniem. W branży HVACR jest to bardzo istotny rodzaj pracy. Ludzie zajmujący się tego typu pracą, są fachowcami od strony praktycznej, co pozwala im na profesjonalne podejście do każdego typu problemów instalacyjnych.

Serwis

Praca bardzo podobna do montażu, z tym że praca serwisanta polega na naprawianiu oraz obsłudze specjalistycznych urządzeń, o których była mowa w punkcie 1. Ze względu na podobieństwa do pracy w montażu, serwis często jest prowadzony przez te same firmy, które zajmowały się właśnie montażem.

Handel

Mówi się, że zawód handlowca to taki, w którym najłatwiej zarobić. Jest to praca, która wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także znajomości rynku. Polega ona na sprzedaży, czyli wymiany usług za pieniądze. Branża HVACR daje wiele możliwości, ponieważ jest branżą stale rozwijającą się. Cechami wymaganymi w tego typu pracy są charyzma oraz łatwość w kontaktach interpersonalnych.

Projektowanie

Jest to rodzaj pracy dla ludzi o dużej wiedzy teoretycznej, którzy są bardzo dokładni. Niedokładność w tej dziedzinie może mieć fatalne konsekwencje. Branża urządzeń sanitarnych pozwala na wykazanie się szczególnie ludziom kreatywnym, ponieważ rynek takich urządzeń jest bardzo obszerny. Aby wykonywać zawód projektanta, należy zdobyć wymagane uprawnienia. Uprawnienia takie można uzyskać po odpowiednich studiach technicznych.

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradnik

Opracowanie redakcja: (S.W)

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.pl