Ocieplenie podłogi pianką PUR

Nigdy więcej zimnych stóp. Ocieplenie posadzki pianą PUR, sprawi że twoja podłoga będzie komfortowa w użytkowaniu. Ciesz się każdym dniem w optymalnej temperaturze.

Ocieplenie posadzki w domu mieszkalnym to element, który powinien zostać dobrze zaprojektowany i przemyślany jeszcze przed wykonaniem pierwszych prac budowlanych. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujesz położenie na podłodze instalacji grzewczej. W takiej sytuacji należy dobrać właściwy materiał izolacyjny oraz zaplanować etapy wszystkich prac, tak aby ze sobą nie kolidowały.

Ocieplenie podłogi pianą PUR zamkniętokomórkową

Nasza firma wykonuje ocieplenie posadzki pod ogrzewanie podłogowe pianą PUR zamkniętokomórkową Baymer PLIXXENT SF640100. To bardzo sztywna i wytrzymała substancja o gęstości powyżej 40 kg/m3. Naszą specjalnością są izolacje pianą PUR pod ogrzewanie podłogowe, gdzie możemy idealnie równo nanieść ją na powierzchnię, na której będą mocowane instalacje grzewcze. Jeśli ocieplenie podłogi wykonanie jest nieprawidłowo lub nie ma go wcale, to straty ciepła mogą sięgać aż 5-10%. Izolacja posadzki to bardzo efektywny sposób, który pozwala na bezmostkowe i równomierne ocieplenie podłóg. Aby zniwelować różnice poziomów posadzek w różnych częsciach domu używamy specjalnych maszyn, które w sposób idealny pomogą wyrównać powierzchnię piany pod kolejne prace. Rozwiązanie to jest szczególnie pożądane przy remontach istniejących obiektów, w których posadzki często różnią się wysokościami przez co zastosowanie tradycyjnych metod izolacyjnych jest niemożliwe.

Uwaga:

Należy pamiętać, że piana PUR zamkniętokomórkowa ma dużo lepsze właściwości termiczne niż tradycyjne materiały, a zatem wymagana grubość izolacji będzie mniejsza, aby osiągnąć odpowiedni parametr związany z utratą ciepła. Należy to uwzględnić już na etapie projektu aby właściwie dobrać grubości wylewek oraz wysokości osadzenia progów i drzwi.

Porównanie:

Piana PUR zamkniętokomórkowa Plixxent SF640100 posiada przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową: λ = 0,023 W/(m²K)

Przykładowo styropian ma przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową np. λ = 0,040 W/(m²K).

 Zatem na ocieplenie posadzki można zamiennie zamiast 15 cm styropianu, zastosować 8,5 cm piany PUR z powyższego przykładu.

 Oczywiście wartości będą się różnić przy porównaniu różnych materiałów o innych współczynnikach.

Izolacja posadzki pianą PUR zamkniętokomórkową znajduje zastosowanie również w:

  •  budynkach mieszkalnych, w tym pod ogrzewanie podłogowe,
  •  budynkach przemysłowych,
  •  komorach chłodniczych,
  •  mroźniach,
  • biurach.