Na czym polega ocieplanie dachu pianką poliuretanową?

Poliuretanowa izolacja natryskowa przoduje na świecie już od ponad 35 lat – nie jest to nic dziwnego, ponieważ ten rodzaj ocieplenia domu jest nie tylko szybki, ale i długotrwały.

Czym jest izolacja natryskowa?

Izolacja natryskowa jest nanoszoną hydrodynamicznie cieczą na właściwie przygotowane podłoże. Do nanoszenia produktu stosuje się urządzenie do dwuskładnikowego dozowania, które zapewnia dokładne wypełnienie najmniejszych szczelin. W ciągu kliku sekund ciecz rozpręża się 30-krotnie, przekształcając się wówczas w twardą powłokę zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej, tworzącą już jednolitą, bezszwową strukturę zewnętrznego poszycia dachu. Pianka poliuretanowa jest materiałem lekkim, dzięki czemu nie przeciąża konstrukcji dachowej.

Realna oszczędność i gwarancja na lata.

Metoda ocieplania domu pianą poliuretanową pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania za pomocą energii elektrycznej o 30 do nawet 70% w skali roku. Jest to również materiał cechujący się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia, warunki atmosferyczne, jak choćby promieniowanie UV oraz niskim stopniem nasiąkliwości. Ponadto ze względu na trwałość izolacji nie ma konieczności częstych wymian lub związanych z tym remontów, tak jak w przypadku tradycyjnych, izolacyjnych pokryć dachowych. Wykonawcy izolacji dachów standardowo oferują 10 lat gwarancji od przecieków obejmującej materiał i wykonanie. Wiele z firm wykonawczych pozwala na wykupienie przedłużonego okresu gwarancyjnego do 15, a nawet 20 lat. Gwarancje zazwyczaj dotyczą danego obiektu, jako nieruchomości i wynikające z nich prawa przechodzą na kolejnych właścicieli.

Technologia "kosmiczna"?

Poliuretan to wyjątkowy, wszechstronny materiał izolacyjny, który spełnia wymagania stawiane dla miejsc szczególnie newralgicznych pod względem warunków termicznych, narażonych na duże różnice temperatur. Stąd jego bardzo szerokie zastosowanie – powszechnie występuje wewnątrz przegrody ścianek naszej lodówki i zamrażalki, ale też potrafi chronić nawet promy kosmiczne przed temperaturą tarcia w trakcie powrotnego lotu do atmosfery. W ocieplaniu domu poliuretan spełnia te same zadania – czyli z niezwykłą efektywnością, oddziela od siebie ekstremalnie różne środowiska termiczne – przede wszystkim połać dachowa jest taką strefą każdego budynku, od której oczekuje się wysokiej sprawności energetycznej. Zimą poliuretanowa izolacja natryskowa zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku – ograniczona w ten sposób do minimum jego utrata, rewelacyjnie obniża koszty eksploatacji obiektu w sezonie grzewczym. Z kolei latem stanowi barierę przeciwko gorącemu powietrzu, które potrafi wdzierać się do wnętrza budynku. temu poliuretan zapewnia komfortowe warunki wnętrza i oszczędności w przypadku projektowanego lub działającego już systemu klimatyzacji, którego praca będzie niezwykle wydajna a wielkość urządzeń możliwa do zredukowania o połowę

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradnikiOpracowanie, redakcja: K.C.

Materiał objęty prawami autorskimi. Publikacja w części lub całości wyłącznie za zgodą redakcji.