Z czego wynikają oszczędności dzięki izolacji wełną mineralną?
Oszczędności z ocieplenia domu wełną mineralną mogą być zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników, takich jak:
Wełna Isover dostępna jest w różnych modelach, prezentujących różny współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Np. dla wełny ISOVER Fasoterm 35 na ściany zewnętrzne wynosi on tylko 0,035 W/m*K, a dla wełny w rolkach ISOVER Super-Mata na poddasze 0,033 W/m*K. Do wyboru masz dwa rodzaje wełny mineralnej: szklaną i skalną.
Oszczędność na ogrzewaniu i chłodzeniu
Wełna mineralna stanowi doskonałą izolację cieplną. Zmniejsza straty cieplne w budynku i obniża koszty związane z ogrzewaniem w okresie zimowym oraz koszty klimatyzacji w okresie letnim.
Obniżenie rachunków za energię
Wełna marki Isover poprawia efektywność energetyczną budynku po termomodernizacji. Przekłada się na zmniejszenie zużycia energii. To oznacza niższe rachunki za gaz, prąd lub olej opałowy.
Redukcja emisji CO2
Dzięki obniżeniu zużycia energii, termomodernizacja z wykorzystaniem wełny mineralnej zmniejsza emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, co jest korzystne dla środowiska.
Poprawa komfortu cieplnego
Poprawa izolacji termicznej przekłada się na równomierną temperaturę wewnątrz budynku i eliminację chłodnych miejsc. To zwiększa komfort mieszkańców i znów - obniża rachunki za ogrzewanie.
Zmniejszenie ryzyka uszkodzeń budynku
Lepsza izolacja termiczna pomaga uniknąć problemów związanych z kondensacją wilgoci, pleśnią i grzybami, które mogą uszkodzić strukturę budynku.
Zwiększenie wartości nieruchomości
Termomodernizacja poprawia komfort i efektywność energetyczną budynku, co może zwiększyć jego wartość na rynku nieruchomości. Zdrowy mikroklimat pomieszczeń, brak grzybów i pleśni pozwolą Ci sprzedać dom za oczekiwaną cenę.
Dłuższa żywotność instalacji grzewczej
Redukcja obciążenia instalacji grzewczej przyczyni się do jej dłuższej żywotności. Zmniejszy to koszty konswerwacji, napraw i wydłuży czas wymiany.
Jak oszczędzić na ogrzewaniu
Wełna mineralna oznacza poddasze bezpieczne pożarowo - zminimalizuje straty w przypadku ewentualnego pożaru. Nie pali się, więc zapobiegnie rozprzestrzenianiu się ognia. Zdążysz z ewakuacją i zawiadomisz służby, zanim płomienie narobią dużych szkód. Wełna ma też wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku, dzięki czemu zwiększa komfort akustyczny mieszkańców.
Ulga termomodernizacyjna na izolację ścian wełną szklaną i wełną skalną
Skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej, dzięki której wykonasz skuteczne ocieplenie dachu, ścian i podłóg. Przeprowadź prace adaptacyjne lub modernizacyjne i ciesz się ciepłem, ciszą i bezpieczeństwem. Jaką wełnę mineralną wybrać do izolacji? Planując ocieplenie poddasza zdecyduj się na wełnę szklaną. Na podłogach z kolei lepiej sprawdzi się wełna skalna o dużej wytrzymałości na ściskanie. W ścianach umieścisz za to dowolny rodzaj wełny.
Oszczędności z ocieplenia wełną mineralną Isover
Wełny Isover wyróżniają się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz bardzo dobrymi parametrami wilgotnościowymi. Dzięki takiej warstwie ocieplenia, w Twoim domu będzie ciepło nawet podczas mrozów, a urządzenia grzewcze nie będą pracować ponad miarę. W ślad za tym pójdą niskie rachunki za ogrzewanie i brak konieczności częstej wymiany urządzeń grzewczych.