Firma AGS posiada w swojej ofercie dwa rodzaje systemów do mocowania modułów na ścianie elewacji: klejone oraz mocowane mechanicznie. Podkonstrukcje klejone stosuje się do montażu modułów bezramkowych – typu szkło-szkło, natomiast podkonstrukcje mocowane mechanicznie do montażu modułów z ramkami. W obu rozwiązaniach możliwe jest mocowanie w układzie pionowym, jak i poziomym
Na podstawie obowiązujących przepisów prawnych przyjmuje się, że na budynkach wysokich i wysokościowych (tj. ponad 25 m nad poziomem terenu) konstrukcje fotowoltaiczne powinny być mocowane w sposób mechaniczny. W tym przypadku podkonstrukcje powinny być również wykonane z materiałów niepalnych. Warto podkreślić, że systemy BIPV produkcji AGS są materiałami o potwierdzonych cechach pożarowych, dlatego kwalifikuje się je jako nierozprzestrzeniające ognia. Wskutek ewentualnego pożaru mocowania powinny zachować swoją integralność, co oznacza, że powinny zostać zapewnione właściwe warunki do ewakuacji ludzi w czasie nie dłuższym niż 120 minut.
Konstrukcja fotowoltaiczna na elewację, tzw. system BIPV, firmy AGS posiada pomiędzy materiałem izolacyjnym a okładziną wierzchnią 20 mm szczeliny. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby zapewnić poprawę izolacji cieplnej obiektu i prawidłowe odprowadzanie wilgoci. System oparty jest na stalowych konsolach pasywnych, pokrytych innowacyjną powłoką metaliczną, zapewniającą długotrwałą ochronę antykorozyjną.
Montaż paneli PV na elewacji budynku wymaga zastosowania się do obowiązujących przepisów i uwarunkowań prawnych. Podczas realizacji takiej inwestycji konieczne jest uwzględnienie ochrony cieplnej budynku, bezpieczeństwa użytkowego oraz bezpieczeństwa pożarowego. Wyjątkowo bezpieczne i trwałe rozwiązania w tym zakresie proponuje firma AGS.
Parametry te sprawiają, że systemy elewacyjne AGS znacznie przewyższają swoimi właściwościami produkty innych firm. Ich odpowiednio zaprojektowana konstrukcja oraz wykonanie ze stali nierdzewnej lub ze stali GD 350 pokrytej powłoką antykorozyjną Magnelis® gwarantują spełnienie rygorystycznych wymogów prawnych, dotyczących oferowanych rozwiązań. Potwierdzona badaniami ognioodporność oraz Krajowa Ocena Techniczna są udokumentowaniem najwyższej jakości AGS.