DACHY NA RĄBEK STOJĄCY

Dach ułożony z blachy płaskiej na rąbek stojący. Kiedy warto układać pokrycia dachowe i elewacyjne z paneli dachowych z blachy na rąbek stojący?

WSZYSTKO, CO POWIENIENŚ WIEDZIEC O DOMACH PASYWNYCH

Kiedy myślimy o budowie własnego domu, chcemy, aby był nowoczesny, ekologiczny i tani w utrzymaniu. Dlatego w dobie rosnących cen paliw warto zainteresować się inwestycjami, które umożliwiają pobieranie i wykorzystywanie energii z najbliższego otoczenia. Takie standardy zapewnia budownictwo pasywne. Czym jest dom pasywny i co sprawia, że technologie pasywne stają się coraz bardziej popularne w Polsce? Tego dowiecie się z naszego poradnika.

WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O DRZWIACH ZEWNĘTRZNYCH ENERGOOSZCZĘDNYCH I PASYWNYCH

W budynkach energooszczędnych i pasywnych drzwi zewnętrzne stanowią nie tylko wizytówkę naszego domu. Są również barierą oddzielającą nasze wnętrza od czynników zewnętrznych jak: temperatura, deszcz, śnieg, hałas, zanieczyszczenia, a nawet nieproszeni goście. Jednocześnie, jak każde drzwi, powinny też być wygodne i umożliwiać mieszkańcom swobodne wejścia i wyjścia oraz wnoszenie i wynoszenie większych mebli. Na co zatem zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym poradniku.

WSZYSTKO CO, POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O OKNACH ENERGOOSZCZĘDNYCH I PASYWNYCH

Dokonanie wyboru okien jest dziś niełatwym zadaniem, bo oferta rynkowa jest wyjątkowo szeroka, a same okna, oprócz doświetlenia wnętrza i zatrzymywania w nim ciepła, mogą pełnić szereg dodatkowych funkcji. Ich zakup jest przy tym inwestycją dość kosztowną, której konsekwencje będziemy ponosić przez długie lata. Z naszego poradnika dowiesz się jak wybrać okna do domu energooszczędnego lub pasywnego oraz jakie kryteria, właściwości i funkcjonalności wziąć pod uwagę, aby dokonać ostatecznego wyboru i cieszyć się ich długim i bezproblemowym użytkowaniem.

DZIAŁKA IDEALNA POD BUDOWĘ DOMU!
POMOŻEMY CI Z WYBOREM

Kupno działki pod budowę domu to decyzja długoterminowa. Dowiedz się, co powinieneś sprawdzić przed jej zakupem. Omawiamy aspekty prawne i użytkowe. Czym jest miejscowy plan zagospodarowania terenu, a kiedy należy wystąpić o warunki zabudowy? Architekt podpowie, jak kształt i rozmiar działki wpływa na projekt oraz czy położenie działki względem stron świata ma znaczenie? Eksperta finansowego o wszystkie zawiłości związane z kredytem na działkę i budowę domu.

DOBRE RADY DLA TWOJEGO DOMU!

Dobre nawyki, to nie tylko ukłon w stronę planety, ale i duża oszczędność pieniędzy W poniższym poradniku prezentujemy rozwiązania ekologiczne, niedrogie lub wręcz darmowe. Zachęcamy w nim do zmiany nawyków w użytkowaniu domu i jego otoczenia. Proponowane przez nas rozwiązania pozwolą zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy i nerwów. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was również do szukania kolejnych ekologicznych rozwiązań. Na listę porad złożyły się różne zagadnienia z zakresu budownictwa, instalacji i codziennych czynności. Podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz domu.

JAK ZACZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z EKIPĄ REMONTOWĄ, BUDOWLANĄ LUB INSTALACYJNĄ I UNIKNĄĆ PROBLEMÓW

Wybrałeś wykonawcę do prac w swoim domu - wydaje się rzetelny, terminowy i udało wam dogadać wszystkie szczegóły prac. Właściwie można przystępować do zakupu materiałów i realizacji. Tylko co w przypadku gdy coś pójdzie nie tak? Wyobraźmy sobie sytuację, że płytki na twoim wymarzonym tarasie, za które już zapłaciłeś, są ułożone za szeroko, fugi są nierówne, a 2 płytki krzywo i przy każdym wyjściu z kawą w weekendowy poranek jesteśmy zdegustowani. Nasz wykonawca, który już wziął pieniądze za materiał i dużą część robocizny poprawiać nie chce – płytki ułożone. Umowa ustna zawierała położenie płytek, a nam, jeśli będziemy chcieli je poprawić, przyjdzie zapłacić podwójnie za pierwsze położenie i za skucie z kolejnym położeniem. Czy można było tego uniknąć?

Sprawdź nasze inne poradniki

Dziękujemy że do nas dołączyłeś, tylko jeden krok dzieli Cię od otrzymywania treści. Wejdź na swoją skrzynkę i kliknij w link aktywacyjny, aby potwierdzić chęć otrzymywania informacji.
W każdej chwili możesz wypisać się z naszej bazy poprzez stopkę mailingową.

Wyrażając zgodę na otrzymywanie informacji pomożesz nam wybierać i wysyłać najlepsze spersonalizowane treści

W każej chwili możesz zrezygnować z aktywowanych informacji lub ograniczyć ich częstotliwość

Dziękujemy

Masz nowe powiadomienie. Kliknij!