FCOM: W jaki sposób powłoki termoizolacyjne wspierają zarządców nieruchomości

Gdy efektywność energetyczna nabiera kluczowego znaczenia w nowoczesnym zarządzaniu nieruchomościami, innowacyjne rozwiązania stają się integralnym elementem strategii utrzymania budynków. Jednym z coraz bardziej cenionych i popularnych rozwiązań jest stosowanie farb termoizolacyjnych. 


Zarządzasz nieruchomościami? Ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego, jak nowoczesne powłoki izolacyjne pomogą w oszczędnym administrowaniu budynkami. 

Obowiązki

Zarządca nieruchomości może i powinien podejmować decyzje i wykonywać czynności związane z dbaniem o gospodarkę finansową i energetyczną budynku. Między innymi to właśnie jest zapisane w ustawie o zarządzaniu nieruchomościami. Oczywiście mają za zadanie również dbać o utrzymanie budynków w najlepszym stanie, dokonywanie mniejszych i większych napraw. Kwestia dbania o to, by budynki były coraz cieplejsze i bardziej wydajne energetyczne z roku na rok ma coraz większe znaczenie. Z jednej strony narzucają to kolejne przepisy z drugiej drożejące surowce energetyczne, którymi ociepla się budynek. Na szczęście są też coraz to nowsze rozwiązania, które mogą pomóc walczyć z tym wyzwaniem. Jednym z nich są farby termoizolacyjne. 

Co mogą termopowłoki? 

Po pierwsze wspomagają ocieplenie budynku. Użycie ich jest znacznie łatwiejsze i często tańsze niż przeprowadzanie remontu całego budynku. Farby i masy tego typu działają od razu po aplikacji, dzięki specjalnej warstwie (a dokładnie dzięki mikrosferom szklanym, które wchodzą w skład produktu). Dodatkowo warstwa ta chroni również przed ciepłem latem poprzez zdolność do odbijania 90% promieni słonecznych. Nanosząc powłoki na budynek szybko i stosunkowo niedrogo poprawisz jego wydajność energetyczną, a to przełoży się na zadowolenie mieszkańców. 

Po drugie masy i farby walczą z mostkami termicznymi, grzybami, pleśnią, które również pojawiają się na częściach wspólnych. Zastosowanie, nawet miejscowe, pomaga z uporczywymi wykwitami. 

Po trzecie termopowłoki to sposób na izolację obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Czasami stosowanie styropianu jest niemożliwe ze względu na ograniczenia konserwatora. Rozwiązaniem jest właśnie farba termoizolacyjna

W końcu można je również stosować na rury ograniczając straty ciepła lub ze względów bezpieczeństwa

Jaką farbę wybrać

GoTherm® oraz AT Termo® to dwie marki polskiego producenta – firmy FCOM. Obie charakteryzują się wszystkimi powyższymi właściwościami. Do użytku domowego polecana jest farba i masa GoTherm® z kolei do profesjonalnego użycia — AT Termo®. Ta druga marka ma lepsze właściwości termoizolacyjne, posiada certyfikat CE, można ją nanosić agregatem i ma dłuższy okres gwarancji — aż 10 lat. 

Co mówią o GoTherm® i AT Termo®

Na stronie producenta można zapoznać się z opiniami i recenzjami farb. Klienci od razu zauważają różnicę – wielu z nich wskazuje, że ściana w miejscu, w którym została pomalowana, jest wyraźnie cieplejsza w dotyku. Kupujący farbę zauważają również różnice w temperaturze. 

Podsumowanie

Będąc zarządcą nieruchomości warto rozważyć zakup i przetestowanie farb i mas termoizolacyjnych firmy FCOM. Szczególnie w sytuacji chęci docieplenia budynku i walki z kondensacją, mostkami termicznymi i drobnoustrojami.