Zapoznaj się z najnowszymi inwerterami hybrydowymi i sieciowymi Deye do projektów komercyjnych, a także mieszkalnych

Spółka Solarity, międzynarodowy dystrybutor i hurtowy sprzedawca systemów fotowoltaicznych, wprowadziła do swojego portfolio najnowsze inwertery hybrydowe i sieciowe Deye.

Do głównych zalet linii produktów inwerterów Deye należą zwłaszcza kompatybilność z bateriami różnych producentów, asymetryczne wyjście AC oraz przyjazny dla użytkownika interfejs, lecz także dostępność i cena nabycia poszczególnych modeli. Zaletą jest też ewentualna integracja z generatorami i innymi zasilaczami (źródłami energii elektrycznej).Produkty marki Deye można łatwo zamówić w sklepie internetowym Solarity B2B.

Inwertery sieciowe Deye

Moce jednofazowych inwerterów sieciowych Deye mieszczą się w zakresie od 1,5 do 10,5 kW – produkty te nadają się do instalacji dachowych na budynkach mieszkalnych. Ich częścią jest jedno lub dwa MPPT (maximum power point tracking – śledzenie maksymalnego punktu mocy), które nadają się także dla więcej niż jednej orientacji paneli. Nowy inwerter Deye SUN-10.5K-G należy do modeli o największej mocy w kategorii jednofazowych inwerterów sieciowych na rynku.

Moc trójfazowych inwerterów sieciowych Deye mieści się w zakresie od 4 kW do 136 kW (400 V). Te trójfazowe inwertery sieciowe można podłączyć bezpośrednio do sieci elektrycznej, bez transformatora.

Na przykład model SUN-136K-G01 jest wyposażony w 8 MPPT i 32 par stringów, a jego maksymalna moc wejściowa prądu stałego wynosi do 204 kW. Można zatem zaoszczędzić na kosztach urządzenia, podłączając większą liczbę modułów fotowoltaicznych.

Inwertery hybrydowe Deye

Inwertery hybrydowe Deye są kompatybilne z aż 25 różnymi markami baterii, przy czym produkowane są w dwóch typach wykonania:

  • niskonapięciowe (dla baterii o napięciu w zakresie 40 – 60 V): rozwiązania jednofazowe i trójfazowe
  • wysokonapięciowe (dla baterii o napięciu w zakresie 160 – 700 V): tylko rozwiązania trójfazowe.

Moc wysokonapięciowych trójfazowych inwerterów hybrydowych mieści się w zakresie od 5 do 50 kW i możliwe jest podłączenie do 10 inwerterów równolegle, bez jakiegokolwiek dodatkowego urządzenia. Podłączone inwertery mogą mieć ponadto różną moc. Inwertery tej linii wyposażono w inteligentne chłodzenie, które umożliwia im pracę nawet w wysokich temperaturach (> 45°C).


Niskonapięciowe inwertery hybrydowe produkowane są w wersjach jednofazowej i trójfazowej i mogą być wyposażone w inteligentny lub naturalny system chłodzenia.

Inwertery jednofazowe podłączyć można do nawet 16 urządzeń połączonych równolegle, mają zakres mocy 3 – 8 kW i są dostarczane z dwoma niezależnymi MPPT.

Inwertery trójfazowe mają moc w zakresie od 5 do 12 kW, również są dostarczane z dwoma niezależnymi MPPT i można je podłączyć do nawet 10 urządzeń.

Podobnie jak większość nowoczesnych rozwiązań hybrydowych na rynku, rozwiązanie Deye także pozwala na oddzielenie obwodów głównych i rezerwowych oraz obsługuje niezrównoważone obciążenie sieci, zarówno w trybie normalnym, jak też w trybie rezerwowym, podczas przerw w dostawie energii elektrycznej. Asymetria na jednej fazie nie może jednak przekroczyć 51% mocy całkowitej.

Do inwertorów hybrydowych Deye można ponadto podłączyć generator energii elektrycznej – w tym celu do dyspozycji jest jeden dedykowany port. Co więcej, w przypadku tych produktów nie ma konieczności montażu kolejnego przełącznika ATS. Napięcie wyjściowe z generatora jest sygnałem dla inwertera, który rozpozna go i przełączy na wymagany program. W przypadku sytuacji awaryjnej, wbudowany przełącznik ON/OFF po prostu odłączy wyjście.

Zamiast generatora energii elektrycznej można podłączyć również inne urządzenie elektryczne, takie jak na przykład inwerter stringowy. Takie rozwiązanie jest bardziej elastyczne, a dzięki połączeniu falownika stringowego i hybrydowego z baterią zapewniona jest funkcjonalność całego systemu nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Inwertery hybrydowe potrafią też pracować nie tylko z panelami solarnymi, generatorami diesla, lecz także z turbinami wiatrowymi. Technicznie możliwe jest podłączenie, na przykład modułów fotowoltaicznych do pierwszego MPPT, a turbiny wiatrowej do drugiego MPPT.

Dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu z interfejsem przyjaznym dla użytkownika, w który wyposażone są wszystkie inwertery Deye, użytkownik końcowy może łatwo monitorować i zarządzać ustawieniami systemu. Użytkownik może ustawić okna czasowe ładowania i rozładowywania systemu magazynowania energii zgodnie z taryfami energii elektrycznej, zmniejszając w ten sposób koszty.