Jako pierwsza firma z branży sanitarnej w Europie Centralnej dołączyła do European Water Label – klasyfikacji zrzeszającej producentów promujących efektywne zużycie wody poprzez poprawę wydajności produktów używanych w łazienkach. Marka znana jest nie tylko z dbałości o dobrostan konsumentów w aspekcie ekologicznym i ekonomicznym. Dostrzegając potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych, proponuje wygodne rozwiązania do łazienek specjalistycznych.
Dla właścicieli i zarządców budynków użyteczności publicznej oszczędna gospodarka wodna ma istotne znaczenie dla ekonomicznego funkcjonowania instytucji, gdyż zużycie wody w tych obiektach jest o 50 % wyższe niż w gospodarstwach domowych i wynosi średnio ponad 200 l dziennie na osobę! Największy wpływ na taki stan rzeczy ma zachowanie użytkowników, którzy nie będąc obciążani opłatami za wodę, nie mają nawyków jej oszczędzania. Przykładem jest mycie rąk – podstawowa czynność dokonywana ogromną ilość razy we wszystkich obiektach publicznych. Podczas jej trwania przez 30 sek. bez zamykania przepływu, zużycie wody (ciepłej i zimnej) wynosi ok. 3 litrów. Natomiast używając jej tylko do namoczenia i spłukania dłoni – 1 litr. Stąd też podstawowe znaczenie we właściwym gospodarowaniu wodą w takich obiektach ma instalacja armatury optymalizującej jej zużycie, ale też charakteryzującej się intuicyjnością obsługi, odpornością na zniszczenia oraz bezpieczeństwem użytkowania i prostotą budowy.
Wspomniane parametry spełniają coraz chętniej wybierane bezdotykowe baterie elektroniczne. Zapewniają one wysoki komfort użytkowania oraz duże oszczędności. Woda sterowana jest tu elektrozaworem połączonym z czujnikiem i wypływa jedynie podczas podłożenia rąk pod wylot. Wprawdzie ich cena jest relatywnie dość wysoka, jednak ograniczenie zużycia wody, czasami nawet do 90% w stosunku do klasycznej armatury w szybkim tempie niweluje poniesione koszty. Dlatego często instaluje się je w obiektach o intensywnym ruchu, takich jak: galerie handlowe, dworce i lotniska.
Innym rozwiązaniem może być zastosowanie armatury czasowej typu press. Należą do niej baterie umywalkowe, pisuarowe i natryskowe, które montuje się zazwyczaj w obiektach sportowych. Po naciśnięciu przycisku woda wypływa z baterii średnio przez 15-20 sekund (bateria umywalkowa) i ok. 20-25 sekund (natryskowa). Są one kilka razy tańsze od baterii bezdotykowych, ale niższa jest też oszczędność wody. Oddzielną grupą produktów jest armatura przeznaczona dla tzw. zielonych budynków, posiadających certyfikaty LEED i BREEAM przyznawane budynkom, które wyróżnia m.in efektywna, proekologiczna gospodarka wodą. Należą do nich jednouchwytowe baterie, w których przepływ wody może wynosić nawet ok.1 l/min (dla tradycyjnej baterii to 12 l/min) oraz zestawy natryskowe wyposażone w ograniczniki redukujące przepływ z 15 do ok. 6 l/min.
Miarą dojrzałości społeczeństwa jest dbałość o osoby starsze i niepełnosprawne. Firma FERRO wpisuje się w ten etos doskonale, proponując zniesienie barier w codziennym funkcjonowaniu dla tej grupy, poprzez udogodnienia w łazience prywatnej i publicznej. Należą do nich przede wszystkim baterie o ergonomicznej rączce. Wiele standardowych serii baterii marki FERRO posiada uzupełniające modele lekarskie, inaczej zwane łokciowymi, w których temperaturę wody i siłę strumienia reguluje się jednym wygodnym uchwytem. Co ważne, można nim sterować za pomocą nadgarstka czy łokcia, bez używania dłoni. W przypadku osób o ograniczonej sprawności rąk i palców takie rozwiązanie okaże się niezwykle pomocne. W łazience, z której korzysta osoba starsza, z niepełnosprawnością, sprawdzą się też baterie z termostatem, pozwalające ustawić optymalną temperaturę, chroniące przed poparzeniem oraz, wspomniane już, baterie bezdotykowe, chętnie stosowane w budynkach użyteczności publicznej – ze względu na wygodę, higienę i oszczędność. Do grupy tej należą także akcesoria, takie jak poręcze pomagające w utrzymaniu równowagi, uchwyty ułatwiające siadanie i wstawanie, siedziska pod prysznic, wykonane z wysokiej jakości materiałów, z dobrym mocowaniem i z możliwością składania.