Jak urządzić łazienkę w stylu japandi i cieszyć się naturalnym komfortem?

Strefa kąpieli i relaksu. Jedyne miejsce w domu, gdzie znajdziesz chwilę spokoju”. Ten prosty opis świetnie definiuje rolę, jaką łazienka odgrywa w domowej przestrzeni.

Intymne pomieszczenie, w którym domownicy mogą odpocząć, naładować baterie i przyjemnie spędzić czas sam na sam ze sobą wymaga odpowiedniej aranżacji. Łazienka w stylu japandi charakteryzuje się niezwykłą funkcjonalnością i komfortem. Dekoracja pozbawiona jest przepychu, przez co zachwyca naturalnym wdziękiem i subtelną estetyką. W takim wnętrzu zdecydowanie poczujemy prawdziwą moc cennych endorfin.

Łazienka japandi urzekająca prostotą

Minimalistyczne podejście do aranżacji dyskretnie uwydatnia elegancką prostotę i czystość formy charakterystyczne dla japandi. Łazienka podążająca w stronę kreatywnego ascetyzmu stawia na zrównoważony wystrój i uwydatnia przestronność wnętrza. W zasięgu wzroku nie ma żadnych rozpraszaczy, ponieważ najważniejszy jest błogi odpoczynek i właściwe wyciszenie po ciężkim dniu. Utrzymanie harmonii duchowej oraz aranżacyjnej to kwintesencja stylu japandi. Łazienka zamienia się w prawdziwą oazę spokoju i pozwala uciec od wszechobecnego chaosu. Japońska sztuka życia oraz dekoracji, podobnie jak egzotyczny styl balijski, stawia na uporządkowanie przestrzeni oraz otwarcie jej na kojące dary natury.

Jak zaaranżować łazienkę w stylu japandi?

Funkcjonalne, proste meble oraz stonowane kolory tworzą udaną kombinację w japandi. Łazienka wyjątkowo lubi naturalne materiały, dlatego drewno odgrywa kluczową rolę we wnętrzu. Barwy ziemi elegancko współgrają z zielonymi roślinami, których nie może zabraknąć w klimacie urban jungle, jak również w stylu japandi. Łazienka otulona beżem, wypełniona klimatyczną szarością czy ponadczasową bielą uwydatnia największe atuty wystroju. Obok drewnianych mebli, mile widziane są metalowe wykończenia najlepiej w czerni, żeby wzmocnić walory estetyczne. Świetnym pomysłem będzie beton architektoniczny na ścianach czy podłodze. Jego niejednolita struktura stanie się odpowiednim tłem dla urządzeń sanitarnych, a w połączeniu ze szklaną ścianką prysznicową uda się osiągnąć nieco powściągliwy, a przez to niezwykle pociągający efekt wizualny

Styl japandi – łazienka z wanną czy prysznicem?

Centralnym punktem pomieszczenia będzie wygodna wanna wolnostojąca w ciekawym kształcie elipsy lub prostokątna w drewnianej obudowie. Żeby zniwelować wrażenie ciasnoty w małej łazience w stylu japandi, powinniśmy raczej zamontować prysznic typu walk-in. Brak brodzika i duża deszczownica bez dodatkowych gadżetów to komfortowe i estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu niewielka przestrzeń nie będzie podzielona na strefy. Dodatkowo przezierna, gładka szyba prysznicowa wprowadzi więcej lekkości w aranżacji

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę w stylu japandi?

Aby wywołać wrażenie głębi we wnętrzu, musimy pamiętać, że oprócz jasnych kolorów ścian i naturalnych mebli, istotną kwestią jest światło. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie w pokoju kąpielowym oświetlenia punktowego, a w dekoracji – lampionów oraz wosków zapachowych, które spotęgują atmosferę intymności. Mała łazienka w stylu japandi skorzysta dzięki odpowiednio dobranemu przeszkleniu. Okno Genesis w eleganckich drewnopodobnych ramach lub o uniwersalnym białym profilu nie tylko efektownie wkomponuje się w wystój, ale skutecznie pomoże doświetlić i optycznie powiększyć pomieszczenie. Naturalne światło doda więcej lekkości i miękkości łazience japandi.

Warto zadbać o mikroklimat łazienki w stylu japandi

Każda atrakcyjna aranżacja powinna być osadzona na solidnym fundamencie. Dzięki innowacyjnym technologiom domownicy nie muszą się dziś martwić o właściwy standard i bezpieczeństwo. Żeby uniknąć problematycznych grzybów czy pleśni groźnych dla zdrowia, powinniśmy rozważyć okno z wentylacją. Dzięki takiemu rozwiązaniu temat uciążliwej wilgoci zostanie… zamknięty raz na zawsze.

Japandi – łazienka bliżej natury

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas z tęsknotą spogląda w stronę świata przyrody i szuka efektywnych sposobów na wykorzystanie jej mocy w czterech ścianach. Natury nie da się zastąpić obrazem czy tapetą. Słoneczny blask i kojąca zieleń ogrodu wnoszą do środka mnóstwo pozytywnej energii i świetnie wpływają na walory estetyczne każdego pomieszczenia. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wysublimowaną łazienkę japandi, czy wolimy luksusowy klimat glamour, to mamy świadomość, że bez naturalnego światła każda aranżacja po prostu zgaśnie. Łazienka w stylu japandi stanowi doskonałe połączenie nowoczesnej funkcjonalności oraz ponadczasowej elegancji. W takim wnętrzu domownicy zwalniają tempo, a ich codzienność nabiera zdrowych rumieńców!